Voleibaliştii de la Arcada Galaţi s-au calificat în finala Cupei României

Voleibaliştii de la Arcada Galaţi s-au calificat în finala Cupei României, după ce au învins, sâmbătă seara, formaţia Explorări Baia Mare.

În turneul final al Cupei României, care se desfăşoară la Alexandria, CSM Aracada s-a calificat destul de uşor în ultimul act, după o victorie la zero. Partida cu Explorări Baia Mare a fost echilibrată doar în primul set, când ardelenii au avut şi o minge de meci. Gălăţenii au revenit şi au câştigat primul set în prelungiri, iar pe următoarele două şi le-au adjudecat lejer.

Scor final: CSM Arcada Galaţi – CS Ştiinţa Explorări Baia Mare 3-0 (27-25, 25-12, 25-19), după 72 de minute de joc. Punctele gălățenilor au fost realizate de: Raici 13, Kullo 11, Sanderson 10, Bissette 10, Mihalj 6, Cuciureanu 3, Terzici 3, Borovnjak 2 şi Perez 1.

În primul joc al turneului, am consemnat o mare surpriză, vicecampioana VM Zalău cedând, cu scorul de 3-1, în faţa celor de la Dinamo Bucureşti. Astfel, finala Cupei României se va disputa între Arcada şi Dinamo, meciul fiind programat duminică, de la ora 17.00.

Articolul precedentO mamă depresivă şi-a strâns de gât copilul şi şi-a tăiat venele