Echipa de hochei CSM „Dunărea”, cu o victorie mai aproape de primul loc. Gălăţenii au terminat victorioşi partida jucată, ieri seară, în deplasare, cu ACSH Gheorgheni.

CSM „Dunărea” Galaţi şi-a adjudecat partida cu scorul de 6-3, fiind acum mai aproape de obiectivul de a termina sezonul regulat al Campionatului Naţional pe primul loc.

Hocheiştii echipei gălăţene au început meciul în forţă şi în minutul 7 conduceau cu 3-0, marcatori fiind Zagidulin, Neznamov şi Baskov. S-a ajuns la scorul de 0-3 în prima pauză, apoi adversarii au redus diferenţa la minim, scor 2-3.

Neznamov şi Mărcuş au dus scorul la 2-5 în favoarea Galaţiului, iar de acolo grijile au dispărut, finalul fiind previzibil.

CSM „Dunărea” mai are de jucat încă două partide la Gheorgheni, vineri şi sâmbătă. Vor urma două jocuri cu SC Miercurea Ciuc, din care unul pe teren propriu. CSM „Dunărea” mai are nevoie de opt puncte pentru a încheia sezonul regulat pe primul loc.

Articolul precedentPompierii gălățeni plantează o pădure în onoarea generalului Eremia Grigorescu
Articolul următorUniversitatea „Dunărea de Jos” a aniversat 71 de ani de învăţământ superior la Galaţi