Echipa de futsal United Galați a încheiat sezonul regulat al campionatului Ligii I cu o dublă victorie în fața codașei clasamentului, CFF Clujana Cluj-Napoca. Sâmbătă, într-un meci din ultima etapă a sezonului regulat, gălățenii s-au impus cu 9-1 (2-0), iar duminică la prânz, au câștigat cu 15-0, (10-0), în restanța cu aceeași formație din Cluj-Napoca din turul campionatușâlui.

Cel mai bun marcator al meciului de sâmbătă a fost Sergiu Tacot cu trei reușite, în minutele 9,22, 32. Celelalte goluri au fost marcate de Takacs autogol, în minutul 3, A. Crăciun în minutul 25, Crișan în minutul 27, Petică în minutul 29, Araujo și Boșneagă, ambii în minutul 33. Golul de onoare al clujenilor a fost marcat de Steve în minutul 38.

În meciul de duminică golurile au fost marcate de Cojocaru -2, A. Crăciun – 3 și 37, Petică -4, Burdujel -10, Tacot -11 și 17, Crișan -12, 36, Arhire -16, Matei Boșneagă -18, 26 și 28, Araujo -20 și A. Cireș -34.

În cele două jocuri de la Odorheiu Secuiesc pentru formația gălățeană au evoluat: Dinicuță – Tacot, Burdujel, Crăciun, Araujo, Boșneagă, Crișan, Ignat, Petică, Cojocaru, Arhire, A. Cireș.

Cu cele șase puncte acumulate în jocurile cu formația clujeană, campionii de la United au terminat prima parte a campionatului Ligii I pe primul loc cu 31 de puncte.

În turneul de la Odorheiu Secuiesc, meciul doi cu Clujana, gălățenii au depășit borna celor 100 de goluri marcate, reușita aparținându-i brazilianului Daniel Araujo în minutul 20 al jocului.

Articolul precedentUn tânăr de 25 de ani a vrut să împartă el dreptatea și s-a ales cu dosar penal