Unirea Braniștea, va juca în finala Regiunii 7, Sud – Est din Cupa României după ce a obținut calificarea în finală prin victoria cu scorul 8-1 (3-1) pe terenul câștigătoarei Cupei din județul Tulcea, Pescărușul Sarichioi.

În prima repriză echipa din Braniștea a marcat de 3 ori prin Eduard Dumitru, jucător transferat de la vicecampioana Ligii a IV-a Galați Voința Cudalbi. În repriza a doua Lăutaru a marcat o dublă, în timp ce Țicămucă, Spînache și Ciotârcă au marcat celelalte goluri ale formației gălățene.

Cu două victorii din două meciuri, 8-1 cu Pescărușul Sarichioi și 3-1 cu Voința Lanuri, Unirea Braniștea a câștigat grupa și va juca în finala regională a Cupei. În finală Unirea Braniștea va juca cu învingătoarea dintre Axiopolis Cernavodă, Constanța, și Victoria Gugești, Vrancea. Adversara din finală se va decide în urma meciului de miercuri, 13 iulie, de pe terenul celor de la Cernavodă.

Articolul precedentPloaie torențială pe A2 București – Constanța
Articolul următorPASTILA PENTRU SUFLET: Nu amâna niciodată să-ţi faci curăţenie în suflet şi în viaţă. Mai târziu, va fi cu mult mai greu