A murit un fost jucător al Oțelelui Galați

A murit un fost jucător al Oțelelui Galați
Bosânceanu a jucat 3 sezoane la Oțelul Galați
Fostul fundaş al Oțelului Galați, Constantin Bosânceanu a decedat, joi, la vârsta de doar 54 de ani. El a jucat la echipa gălățeană în perioada 1996-1998.
Născut la 26 august 1966, Bosânceanu a evoluat în cariera sa pentru Bucovina Suceava, Oţelul Galaţi, Rocar Bucureşti, Vega Deva şi Unirea Botoşani. Constantin Bosânceanu a jucat 64 de meciuri pentru Oțelul Galați. Cu el în echipă, Oțelul a terminat campionatul de două ori pe locul patru și a evoluat în Cupa UEFA.
Bosânceanu a lucrat la mai multe echipe care au activat de-a lungul timpului la Suceava, iar în 2015, când era magazionerul echipei Rapid CFR Suceava, a fost supus unei operaţii la şold.
În prezent, Bosânceanu era masor la echipa de Liga a 3-a, Foresta Suceava.
Sursa: Realitatea de Galati
Citește și:
- 09:16 - Alertă la naționala Argentinei: Messi s-a accidentat cu puțin timp înainte de turneul final
- 08:17 - Gabriela Ruse a abandonat în primul tur la Roland Garros
- 08:11 - FCSB a învins FC Botoşani cu 4-3 după prelungiri şi va juca finala barajului de Conference League
- 08:00 - Valeriu Iftime a explodat după eșecul celor de la Botoșani cu FCSB: „E o echipă slabă!”
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Galati și pe Google News














