Actualitate· 1 min citire

Un șofer băut a intrat cu autoturismul în coliziune cu un autotractor cu remorcă

Un șofer băut a intrat cu autoturismul în coliziune cu un autotractor cu remorcă

Un șofer băut a intrat cu autoturismul în coliziune cu un autotractor cu remorcă

Realitatea de Galati
Scris de Realitatea de Galati Publicat: 23 ian. 2021, 06:56

Șoferul transportat la spital

La data de 21 ianuarie a.c., în jurul orei 18.55, la intersecția dintre D.J. 251 și D.J. 253, pe raza comunei Cudalbi, s-a produs un accident rutier în care au fost implicate un autoturism și un autotractor cu remorcă. Cele două vehicule au intrat în coliziune, pe fondul neacordării de prioritate.Accidentul s-a soldat cu rănirea bărbatului aflat la volanul autoturismului, care a fost transportat la spital.Totodată, acesta a fost testat alcoolscopic, valoarea înregistrată de aparatul etilotest fiind de 1,34 mg/l alcool pur în aerul expirat.În cauză, se efectuează cercetări pentru comiterea infracțiunilor de vătămare corporală din culpă și conducerea unui vehicul fără permis de conducere.Sursa: Realitatea de Galati

Distribuie articolul

Mai multe articole despre

Urmărește știrile Realitatea de Galati și pe Google News