Actualitate· 1 min citire

O bătrână a fost tâlhărită - i-au fost smulși cerceii

13 mai 2020, 14:37
Actualizat: 13 mai 2020, 14:37
O bătrână a fost tâlhărită - i-au fost smulși cerceii

O bătrână a fost tâlhărită - i-au fost smulși cerceii

Articol scris de Andreea Ditcov

Cum a acționat individul?

O femeie de 77 de ani a alertat poliția după ce un bărbat i-a smuls cerceii de aur.

O femeie a sunat la 112 în jurul prânzului pentru a denunța o tâlhărie. Un bărbat a urmărit-o prin apropierea domiciliului ei din strada Constructorilor, ca mai apoi să o deposedeze de cerceii de aur. Tâlharul necunoscut a fost identificat pe baza semnalmentelor.

„In scurt timp, în baza semnalmentelor furnizate de victimă și în urmă activităților investigative, polițiștii l-au identificat pe prezumtivul autor al faptei, un bărbat, de 35 de ani, din municipiul Galați.
Acesta a fost depistat la domiciliul său, bijuteria fiind recuperată de la o casă de amanet, unde fusese deja plasată.
Agresorul a fost reținut, pe bază de ordonanță, pentru 24 de ore, urmând a fi prezentat Parchetului de pe lângă Judecătoria Galați, cu propunere de arestare preventivă”, arată comunicatul Poliției.

Autorul faptei a primit 30 de zile de arest preventiv.

Urmărește știrile Realitatea de Galati și pe Google News

Mai multe știri din Actualitate