În ultima etapă din turul sezonului regulat din Liga a 3-a, seria a II-a, Sporting Liești a jucat pe teren propriu cu Aerostar Bacău, echipă care ocupa locul 2 în clasament înaintea acestei etape.

Meciul de pe stadionul din Liești, desfășurat sâmbătă după amiază, de la ora 15.00, s-a încheiat cu victoria formației gălățene, scor 2-1, cu toate cele trei goluri marcate în prima repriză.  Lieștiul a deschis scorul în minutul 9 prin Ionuț Chiriac, aviatorii băcăuani au egalat în minutul 15 prin Gavrilă, iar Bogdan Crihană, în minutul 45, a marcat pentru 2-1.

Pentru Sporting Liești au jucat: A. Brăneț – Ștefănescu, Maftei, Dima, Sevastian, Chiriac, Munchiu, Stan, Iordache, Mihu, Costea. Au mai intrat: Crihană și Grigoraș. Antrenori: Cătălin Savu – principal, Cristi Brăneț – secund.

Sporting Liești termină turul campionatului pe locul 6, cu 12 puncte din 9 jocuri, la patru puncte de locul patru, ultimul care asigură prezența în play-off la finalul sezonului regulat.

În Liga a 3-a campionatul continuă chiar dacă s-a încheiat turul de campionat. În acest an se vor disputa și șase etape din retur. În prima etapă din returul campionatului Sporting Liești va juca pe propriul teren cu Unirea Braniștea, sâmbătă, 29 octombrie, de la ora 15.00.

Articolul precedentUn șofer din Galați, fără permis, a fost prins beat la volan de două ori, în doar câteva ore de polițiști
Articolul următorAccident cu două victime pe DN24D. Una dintre victime este în stare gravă, fiind transportat cu elicopterul SMURD la spital