Sâmbătă după amiază, ASC Oțelul Galați a remizat, scor 1-1, pe terenul formației CSM Focșani, într-o partidă ce a contat pentru etapa 13 a Ligii a 3-a, seria a II-a.

Gazdele au deschis scorul în minutul 15, dintr-o lovitură de pedeapsă transformată de Brian Lemac, în urma unui fault în careu al lui Cucu. Oțelarii au egalat în minutul 77.Neagu a executat o lovitură liberă din lateral stânga, focșănenii au respins și Fernando Dobre a preluat la circa 35 de metri și a șutat lângă bara din stânga portarului Geantă.

Antrenorul Petre Grigoraș a început jocul în următoarea formulă: Dinu – Farcaș, Sîrghi, Cucu, Ghiocel – Neagu, Cireș – Gavrilă, Păun, Nica – Răducan. În repriza secundă au mai evoluat: Marquinhos, Cîrjan, Dobre, Petrache și Stoian.

După această etapă, Oțelul rămâne pe poziția de lider al clasamentului, cu un total de 29 de puncte, urmată de Dacia Unirea Brăila (28 puncte), CSM Focșani, Sporting Liești și CSM Rm. Sărat (23 puncte).

În runda următoare, SC Oțelul Galați va primi pe teren propriu, vizita formației CS Făurei, în etapa 14. Partida va avea loc sâmbătă, 3 aprilie, cu începere de la ora 17:00, pe stadionul Oțelul.

Articolul precedentPolițiștii gălățeni au aplicat ieri 195 de sancțiuni contravenționale, în valoare de 28600 de lei
Articolul următorRestricții începând de astăzi în municipiul Galați. Rata de infectare a depășit 4 la mia de locuitori