Fără Davor Konjevic și Marius Ciotlăuș, ambii accidentați, echipa de baschet de la CSM Galați nu a reușit prea multe în jocul cu liderul la zi din LNBM, CSU Sibiu. Primul meci al turneului din Sala Transilvania din Sibiu a fost pierdut de formația gălățeană cu scorul 70-98 (18-35, 16-21, 21-19, 15-23).

Echipa din Sibiu s-a simțit ca ”peștele în apă” în Sala Transilvania și s-a aflat la conducere pe tot parcursul jocului, iar după primul parțial scorul a fost 35-18. În sfertul doi sibienii s-au impus cu 21-16, iar la pauza mare au intrat în avantaj de 22 de puncte, scor 56-34.

După pauză gălățenii și-au adjudecat sfertul trei, scor 21-19, în timp ce meciul s-a închis cu secvența câștigată de sibieni cu scorul 23-15. Din jocul de pe terenul liderului formația gălățeană se poate consola cu sfertul trei, câștigat cu scorul 21-19.

Joshua Brown a fost cel mai bun de la CSM cu 16 puncte marcate. De la CSM s-au mai remarcat: Sturanovic cu 14 puncte marcate, Eads cu 111 puncte, Bruncevic și Hamilton ambii cu câte nouă puncte marcate.

Joi, de la ora 15.30, formația gălățeană va juca cu BCMU FC Argeș Pitești ultimul meci din turneul de la Sibiu.

Articolul precedentMarea Britanie ne trimite înapoi tâlharii
Articolul următorÎn weekend are loc ultimul turneu din sezonul regulat al Ligii I la futsal