CSM Galați a învins cu 10-2 (4-0, 3-2, 3-0) AS Sapienția U23, în prima partidă din LNH, găzduită de patinoarul din Cârța. Gălățenii au câștigat toate cele trei reprize ale meciului. După 4-0 în prima repriză formația gălățeană s-a impus cu scorul 3-2 în treimea de mijloc, în timp ce în ultima parte jucătorii gălățeni s-au impus cu scorul 3-0.

Jucătorii pregătiți de Vladimir Klinga și Cornel Chiriță au jucat foarte bine și s-au impus la o diferență care nu lasă loc de multe comentarii. Pentru CSM Galați au marcat: Baskov 2, Kirichenko 2, Nazarov 2, Antal, Sursov, Yemelianenko, Machala.

CSM Galați și AS Sapienția U23 se vor înfrunta din nou duminică, tot de la ora 18,30, pe patinoarul din Cârța.

Articolul precedentBaschetbaliștii de la CSM Galați au obținut al 3-lea succes consecutiv în LNBM