CSM Galați a câștigat și al treilea meci cu Laguna București, în primul tur din play-out în Liga Națională de Baschet Masculin, scorul 76-65 (25-22, 21-12, 20-17, 10-14), într-un meci jucat la București.

Victoria de la București este a treia, din tot jocuri cu Laguna București. În jocul de la București cei de la CSM Galați au cedat un singur sfert, ultimul, scor 10-14, asta în condițiile în care gruparea gălățeană avea un avantaj consistent pe tabelă.

La finalul primului sfert CSM Galați a condus cu 25-22, iar la pauza mare formația gălățeană avea un avans de 12 puncte, scor 46-34, după ce s-a impus în al doilea sfert cu 21-12. În sfertul trei CSM Galați și-a mărit avansul după ce s-a impus cu 20-17, pe parcursul parțialului s-a înregistrat și scorul maxim, +18, la scorul de 66-48.

Juhwan Koffi Harris Dyson a fost MVP-ul meciului cu 14 puncte marcate. Pentru gălățeni au mai marcat: Nedeljko Prijovic 12p, Marius Ciotlăuș 11 puncte, Milos Nikolic 10p, Mladen Armus 9p, Luka Mitrovic 8p, Andrei Petică 7p, David Stan 4p, Temple Dupree Gibbs Jr 1p.

În faza următoare a play-out-ului, semifinale, CSM Galați va juca cu CSM Târgu Jiu, care a câștigat cu 3-0 duelul cu CS Steaua București.

Articolul precedentAparatul drugtest a indicat valoare pozitivă la consumul de amfetamină în cazul unui șofer de 19 ani din comuna gălățeană Tudor Vladimirescu
Articolul următorVa sta în spetele gratiilor un an și două luni pentru loviri și alte violențe