Handbalistele de la CSM Galați au jucat sâmbătă după amiază ultimul meci din Liga Florilro, în deplasarea de Zalău, unde a fost învinsă cu 27-23 (11-10) de echipa lui Gheorghe Tadici.

Echipa gălățeană, pregătită de Daciana Balaban a avut o primă repriză bună, în care a și condus chiar și cu două goluri, în minutul 18, scor 5-7. Dar a urmat o perioadă de 8 minute în care n-au mai marcat și HC Zalău s-a distanțat la 3 goluri, scor 11-8. Pe final de repriză CSM Galați a marcat de două ori, prin Corban și Andrița și scorul la finalul primelor 30 de minute a fost 11-10 pentru echipa din Zalău.

După pauză scorul a rămas destul de strâns, până în minutul 46, când Zalăul s-a distanțat pentru prima dată la 4 goluri, scor 20-16. Galațiul a revenit la un gol, 21-20 în minutul 49, dar nu au reușit să mai egaleze. În minutul 58 Corban a marcat pentru 25-23, dar pe final de meci Zalăul a mai marcat de două ori și rezultatul final a fost 27-23.

Pentru CSM Galați au marcat: Eiler -10 goluri, Corban -5, Andrița -3, Merla -2, Prescura -1, Manolachi -1, Taivan -1.

CSM Galați a încheiat campionatul pe ultimul loc, cu un singur punct în 26 de meciuri.

Articolul precedentConducerea MApN, participă la ceremonia de deschidere a „SABER GUARDIAN 23”, luni, 29 mai, la ora 11.00, la Centrul Secundar de Instruire pentru Luptă „Smârdan”
Articolul următorO nouă avertizare meteo de instabilitate atmosferică temporar accentuată