Echipa masculină de volei CSM Arcada Galați a fost eliminată în semifinalele Cupei României. În meciul pentru calificarea în finala competiției de la Cluj-Napoca formația gălățeană a pierdut cu scorul 0-3 jocul cu Dinamo București, (19-, 19-, 20-).

Niels Klapwijk și Mihajlo Stankovic au fost cei mai buni oameni de la CSM Arcada, ambii cu câte 10 puncte realizate

Voleibaliștii de la CSM Arcada au obținut calificarea în semifinalele Cupei României după ce au trecut de Steaua București, în trei seturi, scor 3-0. După ce a câștigat primul set cu 25-17, gălățenii s-au impus cu 25-22 în setul secund, iar setul trei al meicului s-a încheiat cu socrul 25-12.

Prin înfrângerea cu Dinamo și eliminarea din Cupă gruparea gălățeană a ratat șansa de a juca a patra oară consecutiv finala Cupei României și se va concentra acum doar pe campionat.

Articolul precedentCulisele statului paralel – duminică, ora 21:00. Istoria protocoalelor secrete încheiate de SRI