Hocheiștii de la CSM Galați s-au distrat cu cei de la Sportul Studențesc în cele două meciuri jucate sâmbătă și duminică pe patinoarul Dunărea din Galați.

În primul meci, disputat sâmbătă seara, gălățenii s-au impus cu 15-0! După prima repriză scorul era 2-0 pentru echipa gălățeană. Sursov și Shabanov au semnat reușitele gazdelor. Merită remarcat portarul Sportului Bogdan Enache, care a parat multe pucuri pe care scria gol. Hocheiștii de la CSM Galați și-au reglat tirul și au marcat de 6 ori în partea secundă. Chernyuk, Antal, Kirichenko, Baskov, Neznamov și Constantin au dus scorul la 8-0 pentru CSM, un scor mai apropiat față de ceea ce s-a petrecut pe gheață. Gheorghe, Kirichenko, Shabanov 2, Constantin, Szabo și Nazarov au stabilit scorul final, 15-0 pentru CSM Galați.

Duminică dimineață, de la ora 11.00, CSM Galați a câștigat și al doilea meci cu scorul de 18-1. Jucătorii pregătiți de Vladimir Klinga și Cornel Chiriță, au făcut spectacol în prima repriză și au marcat de 7 ori prin Nazarov, Gheorghe, Sursov 2, Shabanov 2 și Sillo. Nazarov 2, Machala 2 și Baskov, au dus scorul la 12-0 pentru CSM Galați, la finalul celei de-a doua reprize. Hocheiștii de la CSM nu s-au oprit nici în cea de a 3-a repriză. Benedek 2, Lymansky, Nazarov, Sursov, Machala au făcut ca scorul să devină 18-0 pentru CSM. Marinică de la Sportul a stabilit scorul final, 18-1 pentru CSM Galați.

Articolul precedentMiron Mitrea, despre revenirea în politică a lui Gabriel Oprea: „Am lucrat cu el, e un politician de cuvânt”