Voleibaliștii de la CSM Arcada n-au lăsat garda jos nici în etapa a IV-a din play-off-ul Diviziai A1 la volei masculin, prima etapă a returului, de la Craiova, și s-au impus cu scorul 3-2 (24-26, 25-18, 18-25, 25-22, 19-17) în fața celor de la CSM Craiova.

În primul set s-au impus gazdele, în prelungiri, scor 26-24. Campionii au câștigat setul al doilea cu 25-18, iar Craiova s-a impus cu 25-18 în setul trei. CSM Arcada a revenit și a câștigat setul al patrulea cu 25-22, trimițând meciul în set decisiv. Setul 5 a fost câștigat de gălățeni cu 19-17, după ce băieții lui Sergiu Stancu au fructificat a cincea minge de meci.

În clasamentul din Divizia A1 cei de la CSM Arcada conduc cu 71 de puncte din 26 de jocuri, nouă puncte mai mult decât Dinamo București.

Până la finalul campionatului CSM Arcada mai are de jucat două meciuri, primul la București, cu Steaua, sâmbătă, 16 aprilie, iar al doilea vineri, 22 aprilie, cu Dinamo, la Galați.

Articolul precedentSporting Liești a întrerupt seria a 4 victorii consecutive a celor de la Viitorul Ianca