SC Oțelul Galați a câștigat, scor 3-0 (3-0), partida susținută pe teren propriu în compania formației Aerostar Bacău, în etapa a 12-a a Ligii a 3-a și rămâne lider al seriei a doua cu 30 de puncte.

Echipa pregătită de Dorinel Munteanu a deschis scorul rapid. În minutul 6, Neagu a executat o lovitură liberă de la circa 40 de metri, a trimis în careu, mingea a căzut în careu și Jardan a luftat, dar balonul a ajuns la George Cîrjan, care a reluat cu capul din 6 metri, 1-0. În minutul 11, după o acțiune combinativă a gazdelor, mingea a ajuns la Denis Cireș care a șutat de la 25 de metri, lângă bara din dreapta portarului Bacăului, 2-0. În minutul 44 Nica a trimis în careu pentru Cisotti, acesta a trimis cu călcâiul pentru Vasile Jardan, care a șutat de la 12 metri ușor lateral dreapta, pe colțul lung, 3-0.

Dorinel Munteanu a trimis în teren următoarea formulă: Ursu – Farcaș, Yabre, Ghiocel (cpt), Niculae – Neagu, Jardan, D. Cireș – Cisotti, Cîrjan, Nica. În repriză secundă au mai evoluat: M. Cireș, Cricimar, Vaștag, Angheluță și Râpan.

În etapa a 13-a din Liga a 3-a, Oțelul galați se va deplasa pe terenul formației Viitorul Ianca. Jocul va avea loc sâmbătă, 20 noiembrie, cu începere de la ora 14:00, pe stadionul din localitatea Plopu.

Articolul precedentAproape de comă alcoolică conducea o autoutilitară cu remorcă
Articolul următorLISTA COMPLETĂ cu rata de vaccinare în unitățile de învățământ din România. UNDE se vor ține cursuri online și unde în format fizic de luni, 15 noiembrie