Luni după amiază, la Cluj Napoca, United Galați a jucat meciul cu CFF Clujana Cluj Napoca, un meci între prima și ultima clasată din Liga 1 la futsal. Meciul s-a terminat cu un scor fluviu în favoarea echipei antrenate de Florin Ignat, 1-16 (1-11).

Andrei Crăciun a deschis scorul în minutul 1 și tot el a majorat diferența, 0-2 în minutul 2. În minutul 3 Burdujel a marcat pentru 0-3, apoi Oană a marcat pentru 0-4 în minutul 5. Arhire a marcat și el de două ori, în minutele 8 și 9 și a dus tabela la 0-6. Dudău a marcat și el în minutul 11, iar Petică a înscris pentru 0-8 în minutul 12. Același Petică a mai marcat de trei ori, în minutele 12, 13 și 16.  În minutul 17 Florean a redus din handicap și a stabilt scorul primelor 20 de minute ale partidei, 1-11.

După pauză, gălățenii au mai marcat de cinci ori. În minutul 26, portarul Cârdei și-a trecut și el numele pe lista marcatorilor, cu un șut de la distanță. În minutul 31 Petică a marcat din nou pentru gălățeni, iar Dudău a dus scorul la 1-14 în minutul 35. În minutul 37 Petică a marcat al șaselea gol al său în acest meci, iar în minutul Boșneag a stabilit scorul final, 1-16.