United Galați a câștigat ultimul meci din anul 2021, învingând cu 6-1 (4-1) meciul cu FK Odorheiul Secuiresc., care a contat pentriu etapa a 14-a din Liga 1 la futsal. A fost ultimul joc oficial pe 2021, următorul meci fiind programat la finalul lunii ianuarie. În meciul tur, la Odorheiu Secuiesc, gălățenii suferind prima înfrângere în acest sezon.

Meciul din Sala Sporturilor Dunărea din Galați a fost un meci senzațional, cu ratări de ambele tabere și cu formația gălățeană care a bifat a patra victorie consecutivă.

Gălățenii au deschis scorul abia în minutul 14, prin Tacot, iar după numai un minut Crișan a majorat scorul la 2-0. Kerestely a redus din handicap în minutul 17, dar în următoarele două minute Araujo a marcat de două ori pentru gălățeni și a stabilit scorul pauzei. În repriza a doua United a mai marcat două goluri, ambele în minutul 24, prin Tacot și Coquinho, care a marcat în premieră pentru “tigri”.

United Galați a început cu formula: Toniță – Crișan, Petică, Araujo, Tacot. Pe parcurs au mai intrat: Cîrdei, Păduraru, Burdujel, Cireș, Crăciun, Arhire, Coquinho, Ignat.

Cu această victorie gălățenii au urcat pe locul 2, cu 25 de puncte, cu unul mai mult decât cei de la Odorheiul Secuiesc, dar cu 6 puncte mai puțin decât Autobergamo Deva.

Articolul precedentCentralele de apartament vor fi INTERZISE! Ce se întâmplă cu cei care au deja acest sistem de încălzire – Anunțul ministrului Mediului
Articolul următorVideo: De ce le spune Simion unor gălățeni că nu ar trebui să voteze un anumit partid