Miercuri, 17 august, pe stadionul din Liești, Sporting Liești a primit vizita celor de la Aerostar Bacău, într-un meci contând pentru turul I al Cupei romîniei la fotbal. În primul meci oficial al sezonului 2022-2023 echipa din Liești a pierdut cu 0-2 (0-1).

Aerostar Bacău a deschis scorul în minutul 20, după un penalty transformat de Andrei Pavel. În minutul 48, Alexandru Zaharia a prins un șut de la 20 de metri, perpendicular pe poartă, și a trimis mingea direct în vinclul din dreapta portarului Andrei Brăneț, 0-2.

Sporting Liești a început cu formula: A. Brăneț – Mereuță, Cucu, Maftei, Sevastian, Munchiu, Mihu, Stan, Costea, Grigoraș, Iordache. Au mai intrat: Chiriac, Mohorâță, Dima și Călin.

Articolul precedentBunicii României, FĂRĂ speranță, copleșiți de nevoi – Reportajul DURERII, într-o țară uitată de politicieni – EXCLUSIV
Articolul următorElena Udrea cere să fie declarată nebună și fără discernământ. Mesaj controversat din închisoare