Gălățeanca Patricia Țig a fost eliminată în primul tur al turneului WTA Melbourne (Gippsland Trophy), pierzând în două seturi meciul cu Timea Babos din Ungaria. Babos a câștigat cu 7-5/6-3.

Primul set a fost unul echilibrat, în care ambele jucătoare au fost la conducere, cu câte două gheme câștigate pe serviciul adversarei. Setul 1 a intrat în tie-break, după ce Patricia a avut 6-5, dar Babos și-a câștigat serviciul și a dus setul în tie-break.

În tie-break Babos a condus cu 5-2, dar Țig a revenit și a egalat la 5. La 6-5 pentru Babos, Țig a servit, dar a pierdut mingea și setul.

În setul 2 Țig și-a pierdut de două ori serviciul și Timea Babos a câștigat și setul 2, cu 6-3.

Articolul precedentFlorin Prunea, la „Realitatea Sportivă”: „Vasile Dâncu este cel mai puternic om din fotbalul românesc. Nu mișcă nimic fără el”
Articolul următorFlorin Prunea, dezvăluiri explozive: FRF, afaceri bănoase cu firmele lui Vasile Dîncu de la Cluj