Oțelul Galați a debutat în play-off-ul campionatului seriei a II-a a Ligii a 3-a cu o victorie la limită, după un meci de luptă. Jucătorii pregătiți de Dorinel Munteanu s-au impus cu scorul 1-0 (1-0), în jocul de pe propriul teren cu Aerostar Bacău.

Singurul gol al meciului a fost marcat de Denis Cireș, în minutul 12, cu o execuție acrobatică din interiorul careului, după o centrare de pe dreapta a lui Cisotti. Din minutul 63 oaspeții au jucat cu un om în minus, după ce Ionuț Chirilă a văzut al doilea galben și a fost eliminat.

Oțelul Galați: Ursu – Rus (minutul 51 Farcaș), Sîrghi, Ghiocel, Nedelea, Adăscăliței, Jardan, D. Cireș, Cisotti (minutul 68 Savu), Cîrjan (minutul 68 Green), Nica (minutul 77 Crîcimar).

Aerostar Bacău: I. Dinu – Bobârbac (min. 87 Coroamă), Benchea, Vișinar, Bacalu, Belciu (min. 87 Tofan), Viorică (min. 67 Horia Ilie), Pavel, Izmană (min. 80 Gavrilă), Chirilă, Vraciu (min. 80 Zaharia).

În clasament Oțelul este pe primul loc cu 49 de puncte, două puncte mai mult decât CSM Focșani, adversara din etapa viitoare a gălățenilor.