Metalul Buzău continuă parcursul excelent în Liga a 3-a și a învins cu 2-0 (2-0) pe Unirea Braniștea, rezultat în urma căruia rămâne la 4 puncte în spatele liderului, dar s-a distanțat la 7 puncte de ocupanta locului 3, adversara din acest meci.

Metalul Buzău a deschis scorul în minutul 12. După o centrare a unui jucător de la Buzău, portarul Ursu a ieșit pe centrare, a prins mingea, dar s-a lovit de un coleg și o scăpa din mâini, iar Mihaescu, intart pe teren în urmă cu două minute, o introduce în poarta goală, 1-0. În minutul 43 după o acțiune la poarta oaspeților, mingea a fost respinsă de către apărători și a ajuns spre colțul cereului de 16 metri, în lateral stânga, de unde Arnautu înscrie cu un șut din vole, cu piciorul stâng, direct în plasa laterala de pe coltul lung a lui Ursu, 2-0.

Metalul Buzău a jucat cu următoarea echipă: I. Dinu – Fl. Puiu (min. 90+1 Ceaușu), Ghinga (min. 10 I. Mihăescu), Șt. Păun, D. Mihai – Antone, A. Manea (min. 74 D. Stan). Bortoneanu, Mănăilă – Tudorică (min. 90+1 C. Bardaș), Arnăutu (min. 90+1 Ad. Moldovan).

Unirea Braniștea a început meciul cu formula: Ursu – A. Mihai, Gîță, Enache, Hilohi – Murgoci, D. Cireș, G. Răducan – M. Cireș, Țicămucă, Docuz.

Pentru Metalul Buzău, locul 2 cu 44 de puncte, urmează meciul cu CSM Râmnicu Sărat, lidera seriei, cu 48 de puncte, sâmbătă, 8 aprilie, pe stadionul din Rm. Sărat. Unirea Braniștea, locul 3 cu 37 de puncte, va juca în etapa a 2-a din play-off, în deplasare, cu Aerostar Bacău, locul 4 cu 34 de puncte.

Sursa: Realitatea de Buzau

Articolul precedentCooperare polițienească cu partenerii de pe teritoriul statelor membre Schengen pentru combaterea criminalității
Articolul următorBărbații morți în accidentul de pe E85, din județul județul Vrancea, sunt din Munteni și Tecuci