După primele două meciuri din semifinalele Campionatului Național la hochei pe gheață, Corona Wolves Brașov conduce cu 2-0, la general, pe Gyergyoi HK, iar CSM Galați și Csikszereda se află la egalitate.

Patinoarul Olimpic din cartierul Tractorul a găzduit, aseară, meciul 2 al semifinalei Campionatului Național de hochei pe gheață. După succesul de miercuri, din prelungiri, Corona Wolves Brașov a reușit să se impună și ieri seară, în timpul regulamentar, scor 6-4, pe reprize 3-0, 2-1, 1-3. Zagidullin (03’36”), Carlson (08’12”), Valchar (11’37”, 27’36”, 56’49), McFadden (39’46”) au fost marcatorii brașovenilor, care conduc cu 2-0 la general în această semifinală. Următorul duel va avea loc pe 25 aprilie, la Gheorgheni. În cealaltă semifinală, CSM Galați și Csikszereda sunt la egalitate, la general, scor 1-1. În confruntarea de aseară, ciucanii au învins cu 7-4, pe reprize 2-1, 4-1, 1-2. Și aici partida următoare va avea loc tot pe 25 aprilie, la Miercurea Ciuc. Pentru calificarea în finală se joacă după sistemul „cel mai bun din cinci meciuri”.

Articolul precedentCHA CHA LITIX! Episodul 193. Cum ar putea să ajungă Vlad Voiculescu din nou propunere de ministru al Sănătății. Din partea AUR
Articolul următorRealitatea de lângă tine. Premiante la școală, sărace acasă. Viorel Constantinescu luptă să-și crească singur fetele