În optimile de finală ale Cupei României, CSM Corona Brașov a întâlnit, în această seară, pe CSM Galați. Corona a reușit să învingă ultima clasată din Liga Florilor, scor 30-21, 12-10 la pauză. Sala Sporturilor din Brașov a fost aproape plină, iar atmosfera a fost una de Ligă Națională.

Brașovencele au jucat bine în prima parte, dar au avut o prestație și mai bună în repriza a doua. Când și-au dominat clar adversarele. Astfel, după acest succes, Corona Brașov a avansat în sferturile competiției.

Cele mai bune marcatoare de la gazde au fost Moraru, Văcariu și Dumitrașcu, cu câte 5 goluri fiecare.

Golurile fetelor de la CSM Galați au fost marcate de: Ichim 6 goluri, Corban 4, Andrița 3 goluri, Mureș 2, Sandu 2, Bichir 2, Taivan 1, Mancic 1.

Articolul precedentDragobete iubește românete
Articolul următorSorin Grindeanu: Trei nave ale AFDJ Galaţi aşteaptă acceptul Ucrainei pentru a face măsurători pe Canalul Bâstroe