După ce în meciul de luni au reușit să învingă Steaua cu 6-4, victorie conturată în repriza a III-a, hocheiștii de la CSM Galați s-au impus mult mai lejer în al doilea meci al dublei cu bucureștenii, de la Brașov. Echipa pregătită de Vadim Shakhraichuk și Cornel Chiriță a învins marți seara cu scorul 6-0 (4-0, 1-0, 1-0).

Cel mai bun marcator al jocului a fost Aleksander Neznamov. Jucătorul rus marcat trei dintre golurile CSM-ului, toate în prima repriză. Celelalte 3 goluri au fost marcate de: Vitalii Kyrychenko, două, și Konstantin Makarov.

CSM Galați: Onodi Otto, Magor Szopos – portari;

Biro Otto, Mikhail Rybalko – Evgeni Yemilianenko, Albert Polinin – Cătălin Berdilă, Nagy Istvan – Ciprian Țapu – fundași;

Aleksander Neznamov, Konstantin Makarov, Sergei Paior – Yevgeni Lymanski, Vitalii Kyrychenko, Evgeni Skachkov – Patrick Machala, Mircea Constantin, Adrian Irimia – Biro Matyas, Anton Butochnov, Denis Zabludovsky, Szopos Otto – atacanți.

După cele două victorii de la Brașov hocheiștii de la CSM Galați sunt pe primul loc în clasament cu 41 de puncte acumulate în 15 jocuri. Pentru CSM Galați urmează două jocuri pe teren propriu, 14-15 februarie, cu harghitenii de la ACSH Gheorgheni, locul doi în clasamentul la zi din Campionatul Național de Seniori cu 38 de puncte din 17 jocuri.

Articolul precedentCHA CHA LITIX! Episodul 154. Salvarea turismului românesc vine de la Hollywood – Ce peliculă se va filma în țara noastră
Articolul următorMIERCURI, ora 18: Ce s-a ales de Electroputere Craiova. Povestea fabricii din Oltenia la Culisele Statului Paralel