CSM Arcada s-a calificat la turneul final al „Cupei României” la volei masculin

Formaţia CSM Arcada Galaţi s-a calificat la turneul final al „Cupei României” la volei masculin, după ce a învins, în deplasare, echipa CSM Bucureşti.

Arcada s-a impus, în meciul disputat luni seara, cu scorul de 3-1 (25-23, 23-25, 25-22, 25-21), după un joc în general echilibrat. Punctele gălăţenilor au fost realizate de: Ivan Raici 17, Sanderson 14, Terzici 13, Mihalj 8, Cuciureanu 4, Bissette 3 şi Perez 3. Cele patru seturi ale partidei au durat în total 115 minute.

În celelalte două partide din faza sferturilor de finală ale „Cupei României” s-au înregistrat rezultatele: Dinamo Bucureşti – Steaua Bucureşti 3-0, Unirea Dej – ACSVM Zalău 0-3. Ştiinţa Explorări Baia Mare va participa la Final Four prin retragerea formaţiei Tricolorul LMV Ploieşti.

Turneul final al „Cupei României” se va desfăşura pe 11 şi 12 mai, localitatea care va găzdui meciurile urmând să fie desemnată pe 23 aprilie.

Articolul precedentPatru bărbați găsiți beți la volan într-o singură zi, la Galați
Articolul următorGălățenii şi-au cumpărat vechime în muncă de două milioane de euro