Sporting Liești își menține avansul din fruntea seriei a II-a din play-out-ul Ligii a 3-a. Formația gălățeană a jucat în etapa a 4-a, penultima din tur, pe teren propriu, cu Dinamo Bacău. Echipa pregătită de Cristi Brăneț s-a impus cu 4-1 (2-0) și rămâne neînvinsă în play-out, după ce a avut un sezon regulat dezastros, în care a ratat participarea în play-off după ce a fost liderul seriei în primele 8 etape din campionat.

Marius Sevastian a deschis scorul în minutul 25, apoi Andrei Mihu a marcat pentru 2-0 în minutul 38. Dipă pauză, oaspeții au redus din handicap prin Bogdan Brăescu în minutul 52. În minutul 72 George Bârlădeanu a refăcut diferența de două goluri în favoarea echipei din Liești, iar în minutul 90+3 Marius Sevastian a stabilit rezultatul final.

Sporting Liești: Brăneț – Bucevschi, Maftei, Sevastian, Năstase, Munchiu, Mihu, Iancu, Stan, Iordache, Grigoraș. Au mai jucat: Bîrlădeanu, Cucu, Chiriac, Călin, Iftimie.

Cu 38 de puncte Sporting Liești conduce în play-out-ul seriei a II-a, cu 4 puncte avans față de Viitorul Ianca. Pentru Sporting Liești urmează meciul de pe terenul celor de la CS Făurei, locul 5 în play-out-ul seriei a II-a din Liga a 3-a.

Articolul precedentLuni, ora 18:00 – Interviu de colecție DOREL VIȘAN, la Realitatea Plus
Articolul următorMacron reales președintele Franței – 58,5%, Le Pen – 41,5%/ Votul s-a încheiat