Sport· 1 min citire

Voleibalistele gălăţence, succes în deplasarea de la Pitești

volei

volei

Realitatea de Galati
Scris de Realitatea de Galati Publicat: 12 oct. 2019, 19:00

Voleibalistele de la CSU Belor Galați au încheiat cu succes, sâmbătă seara, deplasarea de la Pitești, din etapa a doua a Diviziei A1.

Gălăţencele s-au impus în faţa formaţiei FC Argeş cu scorul de 3-0 (28-26, 25-11, 25-18), după un meci care a durat 75 de minute. Daniela Lupescu a fost realizatoarea celor mai multe puncte - 14 în echipa pregătită din acest sezon de Bogdan Paul. Pentru CSU Belor au mai punctat: Talita Do Nascimento - 9, Borislava Saykova - 8, Ivana Radonjici - 7, Maria Jose Corral Bouza -7, Anamaria Berdilă - 7, Sorina Miclăuş - 3, Laura Simonia - 2 şi Ganna Magerova - 1.În clasament, CSU Belor are 3 puncte, setaveraj 3:3, după două jocuri disputate şi ocupă locul 6. În runda următoare, programată pe 19 octombrie, gălăţencele vor primi vizita formaţiei CSM Medgidia.

Distribuie articolul

Urmărește știrile Realitatea de Galati și pe Google News

Mai multe știri din Sport