Voleibalistele de la CSU Belor au obţinut cea de-a doua victorie

Voleibalistele de la CSU Belor Galaţi au obţinut cea de-a doua victorie din acest sezon, impunându-se cu 3-1 în faţa formaţiei CSM Medgidia.

Meciul disputat duminică în Sala Sporturilor „Dunărea” a fost dominat de gazde, care au cedat totuşi un set, crezându-se învingătoare înainte de vreme. Întâlnirea, contând pentru etapa a III-a a Diviziei A1 feminine, s-a încheiat cu scorul de 3-1 (25-15, 25-18, 13-25, 25-19). Cele patru seturi au ţinut publicul gălăţean în tribune timp de 94 de minute.

Cele mai eficiente jucătoare din echipa lui Bogdan Paul au fost: Radonjici 15, Saykova 13 şi Lupescu 12. Pentru gălăţence au mai punctat: Corral Bouza 7, Do Nascimento 7, Berdilă 5, Simoniia 3, Magerova 2 şi Miclăuş 2.

În clasament, după trei etape, CSU Belor a acumulat 6 puncte (setaveraj 6:4) şi ocupă locul 6. În etapa următoare, programată pe 26 octombrie, gălăţencele vor juca, în deplasare, cu „U” Cluj, ocupanta locului 9, cu trei înfrângeri din trei meciuri.

Articolul precedentFetele de la Universitatea, victorie cu gol înscris de portar