Etapa a doua din Liga Florilor le-a adus faţă în faţă, în Sala Polivalentă ”Dunărea” din Brăila, pe CSM Galați și SCM Craiova. Meciul s-a jucat la Brăila deoarece în sala din Galați se înlocuiește parchetul după o avarie. Craiova a câștigat cu 29-22 (13-11)

Primele 30 de minute au fost cele mai echilibrate ale meciului, pentru că formaţia gălățeană s-a ţinut aproape de mult mai valoroasa echipă pregătită de Bogdan Burcea. La intrarea la cabine, scorul era 13-11 pentru SCM.

La reluare, gruparea din Bănie a luat avans imediat pe tabelă şi practic şi-a asigurat victoria încă din minutul 40, scor 20-15. Până la final, Craiova şi-a continuat ofensiva şi la finele celor 60 de minute, tabela indica 29-22 pentru SCM, care a bifat al doilea succes consecutiv de la startul campionatului în timp ce CSM Galați a înregistrat a doua înfrângere din tot atâtea partide.

Pentru CSM Galați au jucat: Prodan, Aron, Petre-Lopătaru -2 goluri, Marcu, Merlă, Eiler -2, Andrița -7, Bichir -4, Corban -3, Ichim -1, Tănasă, Manolachi -2, Mureș, Zegrean, Sandu -1.

SCM Craiova: Cace (2), Grigorie, Şelaru (1), Joao (3), Ion, Rodriguez (2), Gheţu (1), Ţicu, Curmenţ, Andrei (1), Vâlcan (3), Tudorică, Krpez (8), Jipa (1), Bak (7). Antrenor: Bogdan Burcea.