Advertising
Legea salarizării aruncă țara în haos. Angajații din Finanțe amenință deja cu blocarea totală a activității - VIDEO

Proteste ale angajaților de la Finanțe
Scris deRealitatea de Galati
Publicat28 mai 2026, 14:53
Sursărealitatea.net
Protestele legate de noile prevederi din proiectul legii salarizării se extind la nivel național, în toate domeniile și instituțiile plătite din bugetul de stat. După cadrele medicale, angajații de la Finanțe și din alte instituții aflate în subordinea ministerului de resort amenință cu ample manifestări de protest. Mai mult, aceștia au transmis Executivului un ultimatum, stabilind ca termen-limită pentru rezolvarea problemelor data de 3 iunie.
Citește și
- 20:57Fost ministru al Energiei: ”Victorie pentru România! Putem construi hidrocentralele blocate de ONG-uri!”
- 14:06Românii cheltuie peste 85% din tot ce câștigă. Taxele și impozitele apasă greu pe bugetele familiilor de la oraș
- 12:11ANAF trimite notificări în toată țara! Românii cu venituri din străinătate, obligați să depună Declarația Unică
- 10:12Salariul minim crește la 4.325 lei brut de la 1 iulie 2026. Ce se schimbă pentru angajați
Distribuie articolul
Urmărește știrile Realitatea de Galati și pe Google News


























