Voleibaliştii de la CSM Arcada au pierdut la Zalău şi au ajuns pe locul 5

Rezultat final: ACS Volei Municipal Zalău - CSM Arcada Galaţi 3-1 (36-34, 22-25, 25-23, 28-26)

Voleibaliştii de la CSM Arcada Galaţi au pierdut, sâmbătă seara, la Zalău, cu scorul de 3-1, şi au ajuns pe locul 5 în clasamentul Diviziei A1.

Partida cu ACS Volei Municipal Zalău a fost extrem de echilibrată, gazdele reuşind să gestioneze mai bine finalurile de set şi să se impună la scor de 3 puncte. Rezultat final: ACS Volei Municipal Zalău – CSM Arcada Galaţi 3-1 (36-34, 22-25, 25-23, 28-26).

Pentru gălăţeni au punctat: Ivan Raici 28, Paul Sanderon 16, Nemanja Cubrilo 12, Julian Bissette 12, Marko Bojici 7, Milos Terzici 3, Angel Perez 3 şi Jose Carrasco 1. Au mai jucat: Arnel Cabrera (libero) şi Vlad Cuciureanu.

În urma acestei înfrângeri, formaţia antrenată de Nicu Harabagiu, cu trei victorii şi două înfrângeri, ocupă locul 5 în clasament, cu 9 puncte. Pe primele poziţii se află SCM „U” Craiova şi VM Zalău, cu câte 16 puncte, din şase jocuri.

În etapa următoare, pe 24 noiembrie, CSM Arcada va juca, pe teren propriu, cu VCM Piatra Neamţ, ocupanta ultimului loc, cu zero puncte şi un sigur set câştigat în cinci meciuri.

Articolul precedentHocheiştii de la CSM Galaţi s-au relaxat cu Sportul Studenţesc
Articolul următorEchipa de volei feminin CSU Belor a pierdut la zero al patrulea meci consecutiv