Meciul de fotbal dintre Viitorul Șuțești și Voința Cudalbi nu a fost ocolit de incidente. Un spectator a fost amendat de jandarmi pentru că a înjurat arbitrul partidei

Meciul de fotbal dintre Viitorul Șuțești și Voința Cudalbi nu a fost ocolit de incidente. Un spectator a fost amendat de jandarmi pentru că a înjurat arbitrul partidei
Amendat cu 200 de lei pentru injurii
Un spectator la un meciul de fotbal dintre Viitorul Șuțești și Voința Cudalbi, contând pentru manșa tur a barajului de promovare în Liga a 3-a, a fost sancționat de jandarmii brăileni, sâmbătă, 17 iunie, deoarece pe durata partidei de fotbal a adresat cuvinte și expresii jignitoare arbitrului partidei.
”Lipsa fairplay-ului din tribune se sancționează! Asta nu a înțeles un localnic din Șuțești care, la barajul de promovare în Liga a III-a dintre echipa CS Viitorul Șuțesti și echipa gălățeană CS Voința Cudalbi 2015, nu a respectat obligațiile pe care i le aduce Legea nr. 4/2008, atunci când are calitatea de spectator la o competiție sportivă.
Bărbatul a fost amendat cu suma de 200 lei” au precizat jandarmii brăileni.
Citește și:
- 21:47 - Tensiuni fără precedent: Trump discută retragerea din NATO și acuză Alianța că „a întors spatele americanilor”
- 20:32 - Gabriela Ruse, calificare spectaculoasă în sferturi la Linz! Când joacă Sorana Cîrstea pentru un loc în top 8
- 19:43 - Atac fără precedent: lideri israelieni îl acuză pe Trump că „a fugit” din conflict
- 19:02 - Tragedie în Craiova: o fetiță de 4 ani a murit după ce i s-a făcut rău într-o mașină, în parcarea unui mall
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Galati și pe Google News











