Doi tineri de 22 și 23 de ani au stabilit recordurile de viteză înregistrate de radar pe drumurile din Galați

Doi tineri de 22 și 23 de ani au stabilit recordurile de viteză înregistrate de radar pe drumurile din Galați
A depășit limita de viteză cu 115 km/h în localitate
În perioada 19 - 25.04.2021, pe raza de competență a Inspectoratului de Poliție Județean Galați s-a desfăşurat o acţiune preventiv-reactivă, cu participarea efectivelor de poliţie rutieră din cadrul instituției, pe linia combaterii nerespectării regimului legal de viteză.
În cadrul acţiunii au fost constatate 782 de contravenţii, fiind aplicate tot atâtea sancțiuni contravenționale (în valoare de 600.000 lei), pentru nerespectarea prevederilor O.U.G. 195/2002 republicată, respectiv pentru depășirea regimului legal de viteză.
De asemenea, au fost reținute în vederea suspendării un număr de 111 permise de conducere pentru pentru nerespectarea regimului legal de viteză.
Dintre conducătorii auto sancționați, polițiștii gălățeni exemplifică în acest sens, pe un tânăr de 22 ani, din comuna Tudor Vladimirescu, județul Galați, care a condus un autoturism, pe DN 25, în localitatea de domiciliu, cu viteza de 165 km/h, înregistrat de aparatul radar, depășind viteza legală cu 115 km/h. Un alt tânăr, de 23 ani, din comuna Valea Mărului, județul Galați, care a condus un autoturism, pe DJ251, în afara localității, cu viteza de 183 km/h a fost înregistrat de aparatul radar, depășind viteza legala cu 93 km/h.
Sursa: Realitatea de Galati
Citește și:
- 10:42 - Ștefăniță Avrămescu (AUR), despre închiderea Realitatea PLUS: „CNA-ul vrea o presă obedientă, dependentă, care să nu deranjeze și să nu pună întrebări”
- 10:17 - Omagiu pentru Mircea Lucescu. Sicirul legendarului antrenor, depus azi la Arena Națională- programul complet al ceremoniilor
- 10:13 - O nouă avertizare RO-Alert în județul Tulcea! Explozii violente s-au auzit de pe teritoriul ucrainean. 2 aeronave F-16 au fost ridicate
- 10:08 - Realitatea PLUS a cerut rediscutarea deciziei CNA. Avocat: ”Măsura este excesivă. Dacă nu se revocă, mergem în instanță”
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Galati și pe Google News











