Derby-ul seriei a II-a, Liga a 3-a, dintre Oțelul Galați și CSM Focșani 2007, a fost câștigat de gălățeni cu scorul de 1-0 (0-0). Cu această victorie gălățenii au revenit pe locul 1.

Golul victoriei gălățene a fost marcat de Vasile Jardan în minutul 61. Oțelul a mai irosit două ocazii importante de a marca. Denis Cireș a trimis cu capul în brațele portarului de la Focșani din interiorul careului mic, iar în minutul 43 Alin Nica a trimis în bară un șut expediat de la marginea careului de 16 metri. Jardan a mai avut alte câteva ocazii de a marca, cea mai importantă în minutul 71, când a trimis în bara transversală.

Oțelul Galați: Ursu – Rus, Yabre, Ghiocel, Niculae, Neagu D. Cireș, Jardan, Cisotti, Nica. Cârjan. Au mai intrat: Farcaș, Vaștag, Dobre și Crîcimar.

Înaintea ultimei etape din acest an Oțelul redevine lider în serie cu 34 de puncte din 14 jocuri, două puncte mai mult decât CSM Focșani. În ultimul joc din acest an Oțelul va juca tot pe teren propriu, pe 4 decembrie, de la ora 13.00, cu Dinamo Bacău.

Articolul precedentSHAKY, firma de confecții și blănuri de lux, etalon al eleganței pe piața din România. Colecții noi care îmbracă bunul gust