CSM Galați a pierdut meciul cu CSM București, în etapa a 8-a din Liga Florilor, scor 34-20 (15-13). Astfel, ”tigroaicele” au rămas neînvinse după 8 etape, iar CSM Galați rămâne fără niciun punct după 8 etape.

Gălățencele au ținut ritmul în prima repriză, când au fost la egalitate cu bucureștencele în mai multe rânduri, ultima dată la 5-5. Gazdele s-au distanțat apoi la 12-8 și 14-10. Pe final de repriză gălățencele au revenit la un gol, scor 14-13, iar ultimul gol al reprizei a fost marcat de Mihai, 15-13 în minutul 30.

În repriza a doua echilibrul s-a păstrat până în minutul 35, la scorul de 17-15, după care bucureștencele s-au distanțat decisiv și s-au distanțat la 22-15 în minutul 43. La final diferența s-a majorat la 15 goluri, în minutul 59, scor 34-19, ultimul gol al meciului fiind marcat de gălățence, prin Andrița.

CSM București București: Davidsen, Eriksson – Mihai 5, Omoregie 5, Dembele 5, Aune 4, Arntzen 3, Zaadi 3, Ramusovic 3, Gogîrlă 2, Neagu 2, Dindiligan 2, Klikovac, Ailincăi. Antrenor: Adrian Vasile.

CSM Galați: Prodan, Aron, Petre – Andrița 11, Lopătaru 3, Eiler 2, Bichir 1, Taivan 1, Corban 1, Mancic 1, Merlă, Ichim, Manolachi, Mureș, Durovic, Sandu. Antrenor: Valeriu Costea.

Articolul precedentCulisele oculte dinainte de alegeri – Rizea rupe tăcerea despre triada Băsescu-Oancea-Ponta. Dezvăluiri explozive, ora 23:00
Articolul următorCristian Rizea, dezvăluiri explozive despre ACOPERIȚII din presă! Sorin Oancea, parte din serviciul operativ al SIE – Laboratoarele în care au fost făcute alegerile prezidențiale!