Polițiști gălățeni pe podium la Finala Campionatului Național de Karate Tradițional

Polițiști gălățeni pe podium la Finala Campionatului Național de Karate Tradițional
Au obținut calificarea la Campionatul European de Karate Tradițional
În perioada 10-12.09.2021, în municipiul Brăila a avut loc Finala Campionatului Național de Karate Tradițional, competiție la care au participat și sportivii: Tâmpeanu Mihai Cristian și Butură Alex Dănuț.
Cei doi sunt polițiști în cadrul Inspectoratului de Poliție Județean Galați de 12, respectiv 3 ani și s-au remarcat în ultimii ani cu numeroase titluri de campioni mondiali, europeni și naționali la Karate Tradițional.
Mihai Tâmpeanu Cristian a reușit să obțină locul 1 la proba kata individual masculin și locul 2 la proba enbu masculin seniori iar Butură Alex Dănuț a obținut, de asemenea locul 2 la proba enbu masculin soniori.
Cei doi polițisti au obținut calificarea la Campionatul European de Karate Tradițional care va avea loc la Belgrad, la sfârșitul lunii octombrie a acestui an.
Sursa: Realitatea de Galati
Citește și:
- 10:45 - Rică Răducanu, devastat de durere: ”S-a dus Mircică al meu. Să le povestiţi, tată, la toţi cine a fost Mircea Lucescu”
- 21:08 - A murit Mircea Lucescu. Cariera uriașă a celui mai titrat antrenor român
- 18:18 - Românii protestează pașnic, miercuri, în fața sediului CNA. Oamenii sunt revoltați de decizia de suspendare a licenței realitatea Plus
- 16:41 - Situație critică pentru Mircea Lucescu: medicii au descoperit AVC-uri și trombembolism pulmonar
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Galati și pe Google News











