Advertising
Fotbaliştii de la Oţelul au început returul cu o victorie la limită
2 mar. 2019, 17:14

otelul
Fotbaliştii de la SC Oţelul Galaţi au început returul Ligii a III-a cu o victorie la limită, pe teren propriu, scor 1-0 (0-0), în faţa echipei CSM Paşcani.
Meciul, contând pentru etapa a 16-a a Seriei I, a fost câştigat de gazde prin golul înscris de Cîrjan, în minutul 75. Atacantul gălăţean a marcat cu capul, în urma unei centrări de pe flancul drept a lui Alexandru Vasile.Antrenorul "oţelarilor", Alin Pînzaru, a folosit următoarea formulă de echipă: Iliescu - David, Gîță, Ghiocel, Manău (Vasile, min. 66) - Bordieanu (Crihană, min. 76), Cristea - Stoian (Munteanu, min. 90+2), Antohi (Țicămucă, min. 66), Neagu - Cîrjan.În următoarea etapă, a 17-a, Oțelul Galați va juca, în deplasare, la Sănătatea Darabani. Partida se va disputa sâmbătă, 9 martie, cu începere de la ora 15.00.
Citește și:
- 17:47 - Cristi Chivu, mesaj înainte de Cupa Mondială: echipa surpriză pe care o vede periculoasă
- 15:48 - Cutremur în Ștefan cel Mare! Dinamo a anunțat plecarea lui Zeljko Kopic după aproape 3 ani
- 08:01 - Liverpool l-a numit pe Andoni Iraola antrenor principal, după demiterea lui Arne Slot
- 19:23 - Sabrina Voinea, acuzată că și ar fi bătut iubitul la un complex sportiv din Capitală. Poliția a deschis anchetă
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Galati și pe Google News














