Transurb SA Galați a anunţat oficial mărirea tarifelor la transportul public de călători

Transurb SA Galați a anunţat oficial mărirea tarifelor la transportul public de călători
Preţul unui bilet cu cod QR va fi de 2,50 lei și sunt valabile 60 de minute de la validare
Societatea Transurb SA informează că, începând cu luna ianuarie 2023, în conformitate cu Hotărârea Consiliului Local Galați nr. 733/24.11.2022, se modifică tarifele pentru serviciul de transport public local de persoane.
Preţul unui bilet cu cod QR va fi de 2,50 lei, la plata prin SMS cu textul GAL la numărul 7530 se va achita 0,60 euro plus TVA, iar la plata prin aplicaţia de mobil Pay Wallet, tariful va fi de 2,75 lei pe călătorie.
Abonamentele Plus Nominal vor costa 114, 325, respectiv 625 de lei, în funcţie de termenul de valabilitate de una, trei sau şase luni. Abonamentele Basic vor costa între 56 şi 376 de lei, în funcţie de numărul de călătorii şi termenul de valabiitate al acestora, iar un portofel electronic cu 10 călătorii valabile timp de trei luni vă va scoate din buzunar 24 de lei.
Sursa: Realitatea de Galati
Citește și:
- 15:50 - Complot dejucat în Serbia: doi bărbați, suspectați că plănuiau asasinarea lui Vučić
- 08:00 - Noaptea Muzeelor 2026 - ce muzee poți vizita gratuit în București și în țară
- 18:17 - Pensiile din iunie vor veni cu întârzire din cauza sărbătorilor legale
- 17:46 - La 102 ani merge la serviciu, învață olărit și scrie poezii. Povestea bărbatului pe care internetul l-a numit „cel mai fericit om din lume”
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Galati și pe Google News














