Vremea 2 ianuarie - Început de an cu temperaturi de primăvară

Vremea 2 ianuarie - Început de an cu temperaturi de primăvară
Vremea va fi caldă pentru această dată
Vremea în data de 2 ianuarie este anormal de călduroasă, mult peste media anuală a perioadei.
Astazi, Vremea va fi caldă pentru această dată. Cerul va fi variabil, dimineața local cu nebulozitate joasă sau ceață, în zonele joase de relief. Vântul va sufla slab până la moderat, cu ușoare intensificări în zona montană înaltă, îndeosebi a Carpaților Orientali. Temperaturile maxime se vor încadra între 8 și 18 grade, mai scăzute unde ceața va persista.
In Bucuresti, vremea va fi mult mai caldă decât în mod normal la această dată. Temperatura maximă se va situa în jurul valorii de 16 grade. Cerul va fi mai mult senin, iar vântul va sufla în general slab.
La munte, Valorile termice se vor menține mai ridicate decât cele specifice perioadei. Cerul va fi variabil, cu unele înnorări în a doua parte a intervalului în zona Munților Apuseni și în nordul Carpaților Orientali. Vântul va sufla slab și moderat, cu ușoare intensificări la altitudini mari, cu precădere în Carpații Orientali.
Sursa: Realitatea de Bucuresti
Citește și:
- 10:17 - Omagiu pentru Mircea Lucescu. Sicirul legendarului antrenor, depus azi la Arena Națională- programul complet al ceremoniilor
- 10:13 - O nouă avertizare RO-Alert în județul Tulcea! Explozii violente s-au auzit de pe teritoriul ucrainean. 2 aeronave F-16 au fost ridicate
- 10:08 - Realitatea PLUS a cerut rediscutarea deciziei CNA. Avocat: ”Măsura este excesivă. Dacă nu se revocă, mergem în instanță”
- 09:16 - Ora 10:00 - Protest pașnic în fața CNA, după suspendarea licenței Realitatea Plus. Forțele de ordine sunt deja mobilizate în jurul instituției
Urmărește știrile Realitatea de Galati și pe Google News











