Trafic deviat în municipiul Galați

Trafic deviat în municipiul Galați
Lucrări de reabilitare și modernizare a infrastructurii rutiere
Traficul auto în zona intersecției străzilor Traian Vuia cu Milcov va fi deviat începând cu 8 iulie 2021, de la ora 7.00, circulația în zonă urmând a fi dirijată și semnalizată corespunzător, informează Primăria Galați.
Astfel, se va închide circulația pe strada Milcov, pe partea de deplasare dinspre Drumul de Centură, începând din dreptul Colegiului Tehnic Energetic „Paul Dimo”, iar traficul va fideviat pe sensul opus prin interiorul scuarului întrerupt din zona colegiului.
Restricțiile de circulație sunt necesare pentru buna desfășurare a lucrărilor de reabilitare și modernizare a infrastructurii rutiere.
Sursa: Realitatea de Galati
Citește și:
- 15:50 - Complot dejucat în Serbia: doi bărbați, suspectați că plănuiau asasinarea lui Vučić
- 21:30 - Zelenski îi mulțumește lui Nicușor Dan după dezvăluirile despre drona din Galați: „Faptele sunt cel mai bun leac împotriva minciunilor lui Putin”
- 19:52 - Sorana Cîrstea a vorbit despre retragere după calificarea în sferturile Roland Garros: „Decizia nu s-a schimbat”
- 18:47 - Emmanuel Macron, mesaj după triumful PSG în Liga Campionilor: „O nouă stea strălucește deasupra Parisului”
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Galati și pe Google News














