Tânăr în stare gravă, după ce un cazan de ţuică s-a răsturnat peste el
Un tânăr în vârstă de 18 ani din comuna gălăţeană Tudor Vladimirescu a ajuns în stare gravă la spital, după ce un cazan de ţuică s-a răsturnat peste el.
Conform medicilor care l-au transportat la spital, tânărul are arsuri pe jumătate din suprafaţa corpului. "Echipajul SMURD cu medic s-a deplasat la Tudor Vladimirescu pentru un pacient de 18 ani, care prezenta arsuri termice. S-a stabilit că tânărul avea arsuri termice de gradul 2 și 3 pe aproximativ 52 la sută din suprafața corpului. A fost preluat de echipajul medical și transportat la Spitalul de Urgență din Galați", a declarat lt. col. Eugen Chiriță, purtătorul de cuvânt al ISU Galați.
Tânărul a fost internat la Spitalul Clinic de Urgență "Sf. Apostol Andrei", unde va primi îngrijiri de specialitate. Medicii sunt rezervaţi în ceea ce priveşte şansele sale de supravieţuire. "Tânărul a suferit arsuri grave, de gradele 2 şi 3, pe 50 la sută din suprafaţa corpului. A fost adus la Spitalul de Urgenţă, în stare gravă. Prognosticul e rezervat"
,
a declarat dr. Mihai Polinschi, directorul Serviciul Judeţean de Ambulanţă Galaţi.Potrivit şefului de la Ambulanţă, tânărul din Tudor Vladimirescu este a doua victimă, în ultimele zile, arsă de cazanul cu ţuică.
Citește și:
- 18:58 - Mitul „administratorului model” Ilie Bolojan, spulberat de Curtea de Conturi
- 16:54 - Reacția lui Raed Arafat după ce un medic a fost agresat într-un spital din Maramureș
- 16:50 - Viscolul închide drumuri și lasă localități fără electricitate
- 15:26 - STB, „gaura neagră” a Capitalei: 10.000 de angajați și o politizare cronică pe banii bucureștenilor
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Galati și pe Google News
_4f88515c25_a3b9209761.webp)










