Tâlharie în miezul zilei la Galați

Tâlharie în miezul zilei la Galați
Tâlharul a fost reținut pentru 24 de ore
Un tânăr a furat unei femei banii din mână ziua, în amiaza mare.
Evenimentul a fost sesizat polițiștilor prin intermediul serviciului 112. La un ATM de pe strada Brăilei o femeie a rămas fără banii din mână. Poliția a relatat evenimentul într-o informare de presă:
„Astăzi, 04 mai, la ora 10.12, polițiștii Secției 1 Poliție Galați au fost sesizați, prin apelul unic de urgență 112, cu privire la faptul că, pe strada Brailei, în dreptul unui ATM situat la parterul unui bloc, un tânăr ar fi smuls din mana unei femei o sumă de bani, după care ar fi fugit spre strada Sf. Spiridon.
Polițiștii au mers imediat la fata locului si, în baza semnalmentele furnizate de victimă, o femeie de 74 de ani, și a verificărilor efectuate în zonă, au depistat prezumtivul autor al faptei, un tânăr, de 26 de ani. Odată cu depistarea acestuia a fost recuperat și prejudiciul provocat, în valoare de 500 de lei.
Tânărul, cercetat pentru comiterea infracțiunii de tâlhărie, a fost reținut, pe bază de ordonanță, pentru 24 de ore, urmând a fi prezentat magistraților în vederea dispunerii unei masuri preventive”
Citește și:
- 15:50 - Complot dejucat în Serbia: doi bărbați, suspectați că plănuiau asasinarea lui Vučić
- 13:52 - Bogdan Hossu spulberă noua lege a salarizării. ”Sporurile pentru condițiile de muncă au scăzut” -VIDEO
- 13:24 - Cristian Mungiu a câștigat un premiu important la Cannes, cu filmul Fjord
- 11:27 - Trei coliere de aur de peste 300 de grame şi vechi de 3000 de ani, descoperite în Prahova
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Galati și pe Google News














