Reținut pentru comiterea a mai multor furturi din locuințe

Reținut pentru comiterea a mai multor furturi din locuințe
Tânărul ar fi comis încă 10 infracțiuni de furt sau tentativă de furt
La data de 7 decembrie a.c., polițiștii Secției 5 Poliție Rurală Rădești au fost sesizați de către o femeie, din localitate, cu privire la faptul că persoane necunoscute ar fi pătruns în locuința sa, de unde ar fi sustras diverse bunuri.
În urma activităților investigative, polițiștii au identificat prezumtivul autor al faptei, în persoana unui tânăr, de 18 ani, din comuna Băleni. După audierea acestuia și administrarea materialului probator, polițiștii au stabilit că, în perioada noiembrie – decembrie 2021, tânărul ar fi comis încă 10 infracțiuni de furt sau tentativă de furt, din locuințe, de pe raza comunei Băleni, sustrăgând diverse bunuri și sume de bani.
Odată cu identificarea sa, polițiștii au recuperat o parte din prejudiciu, pe care au înapoiat-o păgubiților.
Tânărul a fost reținut, pe bază de ordonanță, pentru 24 de ore, urmând să fie prezentat Parchetului de pe lângă Judecătoria Târgu Bujor, cu propunere de arestare preventivă.
Sursa: Realitatea de Galati
Citește și:
- 19:58 - Donald Trump ridică tonul după eșecul negocierilor: „Aș putea distruge Iranul într-o singură zi”
- 19:08 - Vladimir Putin intră în joc: vrea să medieze pacea SUA–Iran după eșecul negocierilor istorice
- 17:29 - Donald Trump anunță blocada Strâmtorii Ormuz: „Începând de acum!”
- 16:12 - Viteză de Paște cu final amar: Gigi Becali, prins cu peste 100 km/h și lăsat fără permis
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Galati și pe Google News










