Reținut pentru comiterea a 17 furturi din mai multe societăți comerciale

Reținut pentru comiterea a 17 furturi din mai multe societăți comerciale
Bărbatul a avut și un complice
La data de 18 aprilie a.c., polițiștii Secției 2 Poliție Galați au identificat doi bărbați, de 24 și 26 de ani, bănuiți de comiterea infracțiunii de furt calificat în formă continuată.
Din cercetări, a reieșit că, în perioada decembrie 2021 – aprilie 2022, cei doi ar fi comis 17 furturi, sustrăgând bunuri în valoare de aproximativ 11.000 de lei, din mai multe societăți comerciale, de pe raza municipiului Galați.
În urma administrării probatoriului, bărbatul de 24 de ani a fost reținut de polițiști, pentru 24 de ore, urmând a fi prezentat Parchetului de pe lângă Judecătoria Galați, cu propunere de arestare preventivă.
Sursa: Realitatea de Galati
Citește și:
- 18:58 - Mitul „administratorului model” Ilie Bolojan, spulberat de Curtea de Conturi
- 16:54 - Reacția lui Raed Arafat după ce un medic a fost agresat într-un spital din Maramureș
- 16:50 - Viscolul închide drumuri și lasă localități fără electricitate
- 15:26 - STB, „gaura neagră” a Capitalei: 10.000 de angajați și o politizare cronică pe banii bucureștenilor
Urmărește știrile Realitatea de Galati și pe Google News
_4f88515c25_a3b9209761.webp)










