Polițiștii caută doi minori dispăruți din municipiul Galați

Polițiștii caută doi minori dispăruți din municipiul Galați
Cei doi ar fi fost văzuți ultima dată împreună, în gara Constanța
Poliţiştii gălățeni caută doi minori de 13 și 14 ani, care au plecat împreună de la locuințele lor, din municipiul Galați, și nu au mai revenit. Persoanele ce pot oferi informaţii care să conducă la găsirea acestora sunt rugate să sune la numărul unic de urgenţă 112, sau să anunţe cea mai apropiată unitate de poliţie.
La data de 9 martie a.c., în jurul orei 22.00, Secția 3 Poliție a fost sesizată de către un bărbat, din municipiul Galați, cu privire la faptul că fiica sa Dragomir Amalia Sara, de 13 ani, ar fi plecat, în cursul aceleiași zile, de la domiciliu, și nu a mai revenit.
La aceiași oră, a fost înregistrată la Secția 3 Poliție o altă sesizare, făcută de o femeie, din municipiul Galați, cu privire la plecarea voluntară de la domiciliu, în cursul zilei, a nepotului său, de 14 ani, Buganu Andrei.
În urma verificărilor efectuate, polițiștii au stabilit că cei doi sunt prieteni și ar fi plecat împreună în direcția Constanța, luând trenul de ora 14.30.
Cei doi ar fi fost văzuți ultima dată împreună, în gara Constanța.
La momentul plecării, minora era îmbrăcată cu o geacă lungă de fâș, de culoare bleumarin, cu glugă, iar în picioare purta adidași de culoare albă.
Semnalamente: înălțime - 1,68 m, greutate - aproximativ 75 kg, constituție corpolentă, păr șaten, lung până la umeri, ochi căprui, fața rotundă (cercei în formă de inimoiară).
La momentul plecării, minorul era îmbrăcat cu o haină de tercot, cu glugă, de culoare bleumarin, pantaloni de trening, iar în picioare purta adidași de culoare grena. Asupra sa avea un rucsac portocaliu cu bleumarin.
Semnalmente: înălțime - 1,75 m, greutate – 60 kg, constituție astenică, păr negru, tuns scurt, ochi negri, ten măsliniu, fața ovală.
Persoanele ce pot oferi informaţii care să conducă la găsirea celor doi, sunt rugate să sune la numărul unic de urgenţă112, sau să anunţe cea mai apropiată unitate de poliţie.
Sursa: Realitatea de Galati
Citește și:
- 07:17 - După ce viscolul a făcut prăpăd în țară, meteorologii spun că ne așteptăm la o perioadă de ploi
- 18:58 - Mitul „administratorului model” Ilie Bolojan, spulberat de Curtea de Conturi
- 16:54 - Reacția lui Raed Arafat după ce un medic a fost agresat într-un spital din Maramureș
- 16:50 - Viscolul închide drumuri și lasă localități fără electricitate
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Galati și pe Google News

_4f88515c25_a3b9209761.webp)









