Actualitate· 1 min citire

Pieton accidentat mortal pe podul de la Corod

18 ian. 2021, 12:14
Actualizat: 18 ian. 2021, 12:14
Pieton accidentat mortal pe podul de la Corod

Pieton accidentat mortal pe podul de la Corod

Articol scris de Realitatea de Galati

Accident pe DJ251A

Un bărbat din judeţul Galaţi a decedat după ce a fost lovit de un autoturism pe un pod, pe DJ 251 A, conform informațiilor oferite de Inspectoratul de Poliţie al Judeţului (IPJ) Galaţi.

Potrivit IPJ Galați, sâmbătă, 16 ianuarie a.c., în jurul orei 17.55, un tânăr de 19 ani din comuna Cerţeşti, aflat la volanul unui autoturism pe DJ 251A, a intrat pe un pod aflat pe raza localităţii Corod, din județul Galați, pe care se deplasa, în aceeaşi direcţie de mers, un bărbat în calitate de pieton. Autoturismul l-a acroşat din spate pe pieton, care a fost rănit grav şi a decedat până la sosirea ambulanţei.

Şoferul implicat în accident a fost testat alcoolscopic, rezultatul fiind negativ.

În cauză a fost deschis un dosar penal pentru ucidere din culpă și se fac cercetări pentru a se stabili cauza accidentului.


Sursa: Realitatea de Galati

Mai multe articole despre

Urmărește știrile Realitatea de Galati și pe Google News

Mai multe știri din Actualitate