Advertising
Gălățean depistat băut la volan în județul Argeș
8 feb. 2021, 20:18

Gălățean depistat băut la volan în județul Argeș
Permisul de conducere i-a fost reținut fără drept de circulație
Duminică, 7 februarie a.c., poliţiştii din cadrul Secţiei de Poliţie Rurală Rucăr au depistat un bărbat de 52 de ani, din municipiul Galaţi, judeţul Galaţi, care conducea un autoturism pe DN 73, pe raza localităţii Dâmbovicioara, în timp ce se afla sub influenţa alcoolului
Gălățeanului i-au fost recoltate probe biologice de sânge, în vederea stabilirii alcoolemiei.
În cauză a fost înregistrat dosar penal, conform art. 336 din Codul Penal, iar permisul de conducere i-a fost reţinut, fiind eliberate dovezi înlocuitoare fără drept de circulaţie.
Sursa: Realitatea de Galati
Citește și:
- 15:50 - Complot dejucat în Serbia: doi bărbați, suspectați că plănuiau asasinarea lui Vučić
- 12:22 - Makaveli, plasat sub control judiciar și nu are voie să părăsească țara. Va purta o brățară de monitorizare electronică. ”Îmi asum fapta”-VIDEO
- 14:31 - Închisoare cu suspendare pentru un bărbat care a instigat pe internet la violențe împotriva magistraților
- 08:12 - Operațiunea „JUPITER 5”: Sute de percheziții și peste 100 de persoane vizate în dosare de criminalitate economică și contrabandă
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Galati și pe Google News

























