Gabriela Angheloiu numită director la DSP Galați

Gabriela Angheloiu numită director la DSP Galați
Detașată de la Ministerul Sănătății
Potrivit unui ordin al ministrului Sănătăţii, începând cu data de 05 mai 2021, Gabriela Angheloiu a fost numită, prin detaşare, pe o perioadă de 6 luni, în funcţia de director executiv al Direcţiei de Sănătate Publică a judeţului Galaţi. Gabriela Angheloiu a ocupat, până astăzi, funcţia de şef al Serviciului de Perfecţionare în Sănătate Publică şi Recunoaştere Profesională în Domeniul Sanitar - Direcţia Generală Resurse Umane, Structuri şi Politici Salariale din cadrul Ministerului Sănătăţii.
Potrvit presei centrale, Gabriela Anghleloiu a avut susţinerea PSD pentru ocuparea unor funcţii importante în minister, iar acum pare să fie o detaşare forţată. Înainte de a fi numită în Ministerul Sănătății a lucrat la Primăria Sector 4 București și la poliția Locală din Sector 4 București.
Rămâne de văzut dacă Gabriela Angheloiu va accepta să vină la Galaţi. În luna mai 2020 DSP Galaţi a rămas fără director, și a fost detaşată o persoană de la DSP Argeş care a refuzat să ocupe postul de la Galaţi, iar fostul director, Liliana Moise, a fost repus pe funcţie.
Liliana Moise a fost schimbată din nou din funcţie începând de miercuri, 5 mai 2021.
sursa foto: facebook.com/gabriela.angheloiu
Sursa: Realitatea de Galati
Citește și:
- 15:50 - Complot dejucat în Serbia: doi bărbați, suspectați că plănuiau asasinarea lui Vučić
- 13:52 - Bogdan Hossu spulberă noua lege a salarizării. ”Sporurile pentru condițiile de muncă au scăzut” -VIDEO
- 13:24 - Cristian Mungiu a câștigat un premiu important la Cannes, cu filmul Fjord
- 11:27 - Trei coliere de aur de peste 300 de grame şi vechi de 3000 de ani, descoperite în Prahova
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Galati și pe Google News














